Kurutulmuş Meyve Paketleme

Kurutulmuş Meyve Paketleme
Etiketler Evde Kurutulmuş Meyve Paketleme İşi,telefon,iletişim,başvuru
iş fikirleri Kurutulmuş Meyve Paketleme
Kategori evden-para-kazan
Bu iş İlani 4070 Kez Başvuru Almıştır
Yazar evde iş paketleme

Kurutulmuş Meyve Paketleme Hakkında Detaylar

Evde Kurutulmuş Meyve Paketleme İşi nedir Nasil yapilir iletişim başvuru telefon numaralari kurutulmuş meyve paketleme ek işi ne kazandirir işi kımlerden nasil aliriz sorularina cevap vereceğiz,meyve paketleme işi ile sizde evinize katkıda bulunabılır ek gelir elde edebılırsınız

 

Evde kurutulmuş meyve paketleme işi

Kurutulmuş meyveler, vitamin ve minerallerle dolu iyi bir besin kaynağıdır. Doğal şeker bakımından da zengindir. Üzüm, elma, kayısı, armut, şeftali, incir, hurma, erik ve muz gibi çok çeşitli meyveleri kurutabilirsiniz. Kurutulmuş meyveler, yaz mevsiminde de bulamadığımız kış meyvelerini tüketmemizi sağlar.Kiş aylarian girdiğimiz bu donemlerde yoğun olan üretici firmalar, paketleme işleri ile uğraşmamak için ellerinde ki kurutulmuş meyve paketleme işlerini dışarıya ek iş olarak yaptırmayı tercih ediyorlar.Bugün sizlere Evde kurutulmuş meyve paketleme işinden bahsedeceğiz.

EVDE MEYVE KURUTMA NASIL YAPILIR?

1. ADIM: KURUTMAK İÇİN UYGUN OLAN MEYVELERİ SEÇİN

Kurutmaya uygun olan meyvelerin çoğunu yukarıda listeledik. Bunlardan birini kurutmak için seçebilirsiniz. Belirlediğiniz meyveyi seçerken, tat bakımından, olgun ve ezilmemiş meyveleri seçmeye özen gösterin. Biz belirttiğimiz gibi elmayı seçtik.

2. ADIM: MEYVELERİ YIKAYIN

Meyveleri yıkayın. Serin bir suyun altında yıkamaya özen gösterin. Kirleri iyice çıkarmak için yıkarken parmağınızla ovun. Çilek veya üzüm gibi küçük meyveler için, bir kevgir içine koyabilir ve bu şekilde durulayabilirsiniz.

3. ADIM: MEYVELERİ DOĞRAYIN

Tercih ettiğiniz meyvenin sapı varsa kesin. Büyük meyveleri, mesela bu bizim örneğimiz elmada olduğu gibi, ince ince dilimleyin. Çilek ve üzüm gibi meyveleri ise bütün olarak bırakabilirsiniz. Fakat içinde çekirdek olan meyvelerin çekirdeklerini çıkarmalısınız.

4. ADIM: DİLİMLEDİĞİNİZ MEYVELERİ DİZİN

Kurutacağınız meyve kabına bir pişirme kâğıdı serin. Meyve dilimleri eşit olmalı ve dizerken birbirlerine değmemelidir. Meyveyi açık havada kurutacaksanız, pişirme kâğıdı kullanmak yerine onları direkt olarak bir tel rafa dizebilirsiniz.

5. ADIM: KURUTMAYA BAŞLAYABİLİRSİNİZ

Önünüzde iki yol var: Ya fırında kurutacaksınız ya da açık havada. Her iki şekilde nasıl meyve kurutabileceğinizi aşağıda detaylandırdık.

FIRINDA MEYVE KURUTMA

İlk yolu seçerseniz, fırını açtıktan sonra, önce meyve tepsisini fırına yerleştirin. Fırını en düşük ayarına getirin, mesela 50 derece olabilir. Amaç meyveyi pişirmek değil, unutmayın. O yüzden önce fırını iyice ısıtın, sonra meyveleri fırına atın.

MEYVELERİ BEKLETİN

Meyveleri bekletin derken, aslında işte şimdi kurutun demek istiyoruz. 4 ila 8 saat kurumaya bırakın. Meyvenin türüne ve dilimlerin kalınlığına bağlı olarak, bu, 4 ila 8 saat arasında bir zaman alabilir. Meyvelerin yanmaması için sürekli kontrol edin. Ona göre ısıyı azaltın ya da artırın ama kurutma işlemini hızlandırmak için ısıyı artırmaya çalışmayın, çünkü bunu yapmak meyveyi yakıp yenmez hale getirir. Meyvelerin uygun sıcaklıkta kuruduğundan emin olmalısınız.

MEYVELERİ FIRINDAN ÇIKARIN

Meyveler tamamen susuz kaldığında fırında çıkarın. Isırdığınızda gevrek ya da yumuşak değilse, bu iş tamamdır.

GÜNEŞTE MEYVE KURUTMA

Meyveleri fırında kurutmak değil de, açık alanda kurutmak istiyorsanız, tabii ki yaz aylarından güneşli bir günü tercih etmeniz gerek. Çünkü bunun için sıcak bir gün gerek. Havanın en az 30 derece olması makuldür. Ayrıca, şunu söylemeliyiz ki, açık havada kurutma işlemi birkaç gün sürüyor. Bu nedenle kurutma işlemine başlayacağınız günden birkaç gün sonrasının da hava durumuna bakmalısınız, zira sıcaklıkta tutarlılık önemli. Az önce bu işin yaz aylarında yapılması gerektiğini belirtmemiz aslında bu yüzden. Bu arada, nem oranının da yüzde 60’ın altında olmasına da dikkat ediniz.

MEYVELERİ NEREYE DİZDİĞİNİZE DİKKAT EDİN

Eğer meyveleri açık alanda kurutacaksanız, onları dizerken paslanmaz çelik, teflon kaplı fiberglas veya plastik seçin. Dizdiğiniz şeyin düz bir tabakaya sahip olması ayrıca bir önem arz ediyor. Ahşap tepsi, odun, çam, sedir, meşe ve sekoya gibi maddelerin üzerine dizmekten sakının.

MEYVELERİ GÜNEŞ IŞIĞINA BIRAKIN

Eğer meyveleri açık alanda kurutacaksanız, meyve tepsisini güneş ışığının tam altına yerleştirin. Tülbent ile gevşek bir şekilde üzerini örtün. Yukarıda belirttiğimiz gibi nemin en fazla yüzde altmış oranında olması gerek. Tamamen nemsiz bir ortamın aksine, nem, ortamdaki hava akışını değiştirerek meyvelerin kuruma hızını arttırır.

Kurutulmuş meyve paketleme işi nasıl yapılır

Paketleme işlemine geçmeden önce bu işi yapacak kişilerin eldiven, galoş, ağız maskesi ve önlük giymesinin zorunlu olduğunun altını çizmek istiyoruz. Tüm bu malzemeleri firma ücretsiz olarak temin edecek size. Fabrikalardan evinize kadar sandıklarla getirilecek olan kurutulmuş erik, kayısı, elma, incir ve üzümleri her bir pakete farklı meyve kurusu gelecek şekilde paketlemeniz istenecek sizden.

Sandıklarda bulunan kurutulmuş meyveleri, plastik kürek yardımı ile 500 gram olacak şekilde şeffaf poşetlerin içerine koyacaksınız. Gramajları düzgün bir şekilde ayarlamanız için firma size dijital tartı verecek. 500 gram olarak ayarladığınız paketlerin üzerine firmanın markasının yer aldığı etiketleri yapıştıracaksınız. Etiketi yapıştırdıktan sonra, etiketin hemen alt kısmına 500 gram ve pakette bulunana kurutulmuş meyvenin adını yazarak paketleme işlemini tamamlamış olacaksınız. Paketlerin ağızlarını zımba teli ile zımbalayıp kolilere dizip firma görevlisini arayarak paketleri teslim almasını ileteceksiniz.

İşi size teslim edecek olan firma görevlisi dijital teraziyi nasıl kullanacağınızı, kurutulmuş meyveleri plastik kürek ile poşetlere nasıl koyacağınızı, etiketleme ve zımbalama işlemlerini nasıl yapacağınızı detaylı bir şekilde anlatıp size eğitim verecek. Takıldığınız yapamadığınız bir sorun olduğu taktirde firma görevlisini arayarak bilgi alabilirsiniz.

Başvuru nasıl yapılır

Kurutulmuş meyve paketleme işi biraz zahmetli ve yoğun bir iş olduğu için fabrikalar ödeme konusunda çıtayı yüksek tutarlar. Örneğin 2000 adet kurutulmuş meyve paketlediğiniz taktirde firma size 300 TL ödeme yapar

İsim soyisim: efe saral

Şehir/Semt: istanbul/sancaktepe

Yaş:28

Daha önce evde bu tür paketleme işleri yaptınız mı: hayır

Günde kaç adet paketleme işi yapabilirsiniz:200 gibi,Bu işe Türkiye’nin her yerinden kolaylıkla başvuru yapabilir ve kargo ile işi alıp yapmaya başlayabilirsiniz. Bu işi almak için başvuru yapacak kişilerin sayfa da Form Bölgesinden Form Doldurarak Başvuru yapmaları gerekmektedir.

Kurutulmuş meyve paketleme işi ne kadar kazandırır

Firmalar için zamanın bir önemi bulunmamaktadır. Önemli olan işin sorunsuz bir şekilde gramı gramına düzgün paketlenmesidir. Eliniz hızlandıkça, işe alıştıkça paketleyeceğiniz adetler artacak ve kazancınız da bu doğrultu da artış gösterecek,Bu işi yaparak aylık 1.500 TL ile 2.000 TL arası kazanç elde edebilirsiniz. Bu işi yapmak isteyen kişilerin internet ortamından ufakbir araştırma yaparak firmalara ulaşıp başvuru yapmaları gerekmektedir..

DUYURU: Ek iş gönderimi altında sizden kapora, ön ödeme, para isteyen kimselere lütfen para göndermeyin, sizden para talep edenlerin sitemizle bir ilgisi bulunmamaktadır. Sitemiz bilgi amaçlı yayın yapmaktadır.

 

İLETİŞİM FORMU


Evde Paketleme İşi

 • Temizlik Küreği Paketleme Temizlik Küreği Paketleme Faraşin adi paranin tadi Temizlik imandan gelir Evde Temizlik Küreği Paketleme İşi yaparak para kazanma temizliği seven ev hanimlarinin yuzunu güldürmeye devam edıyor,sizde Temizlik küreği paketleyerek para kazanmak istıyrosaniz bu iş imkani haberimizi dikkatlıce okumanizda fayda olduğünu düşünuyoruz en yeni 2022 ve 2023 senesinde en çok para kazandiracak iş firsatlarini sizlere sunuyoruz
 • Kol Düğmeleri Paketleyerek Kazanmak Kol Düğmeleri Paketleyerek Kazanmak  Kol Düğmeleri Paketleyerek Evden Para Kazanmak, eveisveren adresinde en yeni iş fikirleri sizlerle.Kol Düğmeleri Paketleyerek 3500 TL Kazanmak, İş Başvurusu Kanalı her gün yenilenen para kazanma fikirlerini yakından takip etmeyi unutmayınız.
 • Zimba Makinesi Paketleme Zimba Makinesi Paketleme Evde Zımba Makinesi Paketleme İşi en çok çocuklarin odevlerini yaparken ev hanimlarina lazim oluor dosyalari zimabalamak için daha sonra ofis işyerlerinde kullanilan zimba ve makınasi paketle işi artik evden paketleme ile iş imkani sektorune adim atti
 • su tabancası paketleme su tabancası paketleme Evde su tabancası paketleme işi yaparak aylık evinize katkida bulunmak istemezmisiniz Evde su tabancası paketleme işi diyince bir birine sü fişkirtan ufak çocuklar gelır aklıma yaz ayinin gelmesi ile birlikte çocuklarin sokaklarda Su Tabancası ile oynama vaktide geldi,
 • İşte evde paketleme işi İşte evde paketleme işi Başvurular başladı Evde paketleme işi TC ister mi Evde paketleme işi birçok kişinin hayalleri arasında yer alıyor En Çok Kazandıran Evde Paketleme İşi 2023 yilinda en çok kazandiracak işleri şimdiden oğrenip ahzirlıklara başlayin 2022 Evde Ek İş Fırsaları – Eve Ek İş Veren Firmalar evde paketleme işi işkur lcw evde paketleme işi güvenilir evde paketleme işi Sahibinden evde PAKETLEME işi
 • Evde İş Eldiveni Paketleme Evde İş Eldiveni Paketleme  İş eldivenleri yeteri kadar önemsenmese de belki de en önemli organlarımızdan biri olan ve günlük yaşantımızı idare etmek için gerekli olan ellerimizi koruyan malzemelerdir,Evde İş Eldiveni Paketleme işinden evinize katkı sağlamak ek gelir Kazanmak eveisveren adresinde en yeni iş fikirleri sizlerle.Evde İş Eldiveni Paketleme 2300 TL Kazanmak her gün yenilenen para kazanma fikirlerini yakından takip etmeyi unutmayınız.
 • evde toka nasıl yapılır evde toka nasıl yapılır evde toka nasıl yapılır eveisveren adresinde en yeni iş fikirleri sizlerle.evde toka nasıl yapılır her gün yenilenen para kazanma fikirlerini yakından takip etmeyi unutmayınız.
 • Bileklik Paketleme İş Bileklik Paketleme İş Evde Bileklik Paketleme İşi Evlere bileklik işi veren firmalar iletişim Her gün yeni bir ek iş imakni araştırıp sizlere paylaşmaya devam ediyoruz,ek gelir elde etmek için hemen sayfamızdan ek iş yazilarian goz atin
 • Haftalık evde paketleme işi Haftalık evde paketleme işi Haftalık evde paketleme işi Paketleme işi nasıl bulabilirim Evde paketleme işi nasıl bulabilirim Akşamları ek iş olarak ne yapabilirim İŞKUR evde paketleme Nasıl Başvurulur Sahibinden evde PAKETLEME işi Evde PAKETLEME işi yapanların yorumları Güvenilir evde PAKETLEME işi Evde PAKETLEME işi Evde paketleme işi telefon numarası Evde PAKETLEME işi veren firmalar
 • Evde tuzluk paketleme işi Evde tuzluk paketleme işi Evde tuzluk paketleme işi nedir nasil yapilir,Evinizde tuzluk paketleme yapmak isteyenler için evinize belli miktarda para kazanacağınız iş fırsatı sizi bekliyor. daha fazla bilgi almak için ek iş ilanları sayfamızi ziyaret ediniz